מי אני ומה בדיוק קורה ב Wow provence

היי, שמי נורית ועברתי לפרובנס בעקבות רילוקיישן של בן זוגי אותו אני מכנה "ריחוקיישן" . בארץ היה לי עסק משגשג והעסקתי 24 עובדים, בנוסף הייתי חברת דירקטוריון במושב שלי ובעקבות המעבר הפכתי להיות אמא במשרה מלאה, וזה איך נאמר, היה פחות הקטע שלי… הרגשתי בודדה, עצובה ושהחיים שלי פשוט כל כך השתנו וכל כך משעממים 😱
בן הזוג שלי הלך לעבודה, הילדים הלכו לבית הספר ואני הלכתי לAix en provence העיר בה אני גרה לעשות פחמימות ריקות.
לאט לאט התאהבתי בעיר, בקולנריה ובהיסטוריה.
בשיא תמימותי כתבתי פוסט בחול זה כאן, קבוצת פייסבוק של ישראלים המטיילים בעולם וחוזרים לספר על כך. (צירפתי אותו, פה ליד->)  שאני גרה בפרובנס ואם הם מגיעים לאזור הם מוזמנים להתייעץ איתי כי אני יודעת לאן ללכת, מה לעשות ולאיזה מקומות חייבים להגיע היות וטיילנו המון. הכנסתי גם כמה תמונות וכתבתי שאם הם עוד לא החליטו לאן היעד הבא, אז כדאי להם להגיע לפרובנס 😍 הפוסט קיבל המון ללייקים ותגובות וקיבלתי לתיבת ההודעות הפרטית 83 הודעות שאחת מהן היתה, עוד שבועיים אנחנו מגיעים לעיר שלך את יכולה לעשות לנו סיור?
אמרתי להם שאני לא ברמה של סיור, אבל אני כל כך בודדה, שיבואו ואני אטייל איתם בקטע חברי😜
אחרי שהם היו בסיור הבנתי שיש לי רעיון לביזנס ושאני הולכת להנגיש את פרובנס בעברית, כי אפילו אין שילוט באנגלית באזור….
סיפרתי זאת לחברות מבית הספר הבינלאומי של הילדים והחברה מטייוואן, יפן, פולין והולנד אמרו שגם הן רוצות להנגיש את פרובנס בשפה שלהן.
ניגשתי למשרד התיירות ואמרתי להם שיש לי רעיון לביזנס של win win win.
Win לתיירים שלא מדברים צרפתית, win לנשים שבארץ שלהן היו משהו וכאן הן רק אמהות ותחושת הערך העצמי שלהן נשחקת ו win להם, למשרד התיירות משום שלא קיים פרוייקט כזה.
הם מאוד התלהבו ושאלו אותי מה אני צריכה וביקשתי להיפגש עם ההיסטוריון של העיר. דליתי ממנו את כל הסיפורים העסיסיים והמעניינים ובניתי סיור המורכב מסיפורים מרתקים במקומות תיירותיים, מקומות סודיים שאין סיכוי להגיע אליהם אם אתם לא מקומיים והכל עם נגיעות קולנריה על האזור.
משרד התיירות הפך אותי לעיתונאית מטעמו ומזמין אותי להשקות שונות ומגוונות, אנשי הקולנריה הפרובנסיאלית, חיזרו אחרי וחושפו אותי כל פעם לאירועים ייחודיים וטעמים נדירים.
כיום אני עושה סיורים ב Aix-en-Provence, ניס, קאן, מרסיי, טולון, אנטיב, סאן פול דה ואנס, גראס ומונקו.
לאחר מכן, גילו אותי אנשי הקרוזים (אוניות יוקרה שעוגנות בפרובנס) ובעקבות ההמלצות על הסיורים בפייסבוק, הם התעניינו ונרשמו, עד כדי כך שבלי להתכוון התחילו להסגר אוטובוסים ואפילו היו ימים שנסגרו אוטובוסים כפולים לימי טיול.
Wow provence הפכה למה שהיא כיום ואני הפכתי לשגרירת ישראל הפרובנסיאלית הבלתי רשמית.
מה התוכניות לעתיד שואלים אותי כל הזמן, וואלה, אני בריחוקיישן, אני חיה משנה לשנה ובנתיים נהנת מכל רגע 🙂 
שיהיה יום קרואסון נובמבר 2017

את הטקסט שלמעלה, כתבתי בשנת 2017, אז עוד לא ידענו ששנתיים לאחר מכן תגיע הקורונה ותשנה לנו את העולם ומאחד האנשים הכי עסוקים, העסק שאני הכי אוהבת בעולם, הפסיק להתקיים בשנת 2020 בגלל הקורונה. היות ומאוד מהר הבנתי שזה יקח זמן עד שנחזור לשיגרה, זאת היתה הזדמנות נהדרת להגשים חלום שלי ואני מניחה של עוד 80% מאוכלוסיית ישראל.
בקיצר, רכשנו אחוזה משנת 1560, עם 16 חדרים, על 16 דונם, אחת אותנטית וקסומה עם חצר מדהימה, 2 בארות, לבירנט שזה מבוך שיחים נמוכים, חורשה, חדר אוצרות ועוד המון הפתעות.
בחלקה אנחנו גרים ובחלקה אנחנו מארחים תיירים מכל העולם. 
ואני, חזרתי לעשות את מה שאני הכי אוהבת בעולם, להנגיש את פרובנס דרך העיניים שלי.

נורית גאון רגע לפני סיור באוטובוס לחבר'ה שעגנו במרסיי
הפוסט שבעקבותיו הקמתי את WOW PROVENCE
נורית בסיור אוטובוס בפרובנס וברביירה הצרפתית
נורית בסיור בעברית בפרובנס

על זה שהגעתם לכאן, אני אאחל לכם שיהיה לכם יום קרפ צרפתי עם נוטלה וקצפת.

גלילה לראש העמוד
WhatsApp chat
דילוג לתוכן