גראס בירת הבשמים העולמית

תראו, גראס לא תהיה מהטופ 10 שלי להמלצות בטיול ברביירה הצרפתית, יחד עם זאת, לגמרי אפשר לקפוץ אליה לביקור קצרצר בירת הבשמים העולמית. נמצאת בעיר גראס שברביירה הצרפתית. העיר מונה 51,000 תושבים שרבים מהם מועסקים בתעשיית הבשמים.
בעיר מייצרים כ2/3 מכל תעשיית הארומה לבשמים ולמזון בצרפת. מה זה אומר? שאת התמציות שמריחים או אוכלים מייצרים בגראס. בסביבת העיר ישנם שטחי ענק, בהם מגדלים מרבדי פרחים מהם מכינים את התמציות ואלו מקומות שמורים ומאובטחים מינימום, הם מגדלים שם את הכור התאום של דימונה.
שבו היטב, כי העיר התאומה של גראס היא פרדס חנה כרכור (ובחיי שאין לי מושג למה)
את תעשיית הבשמים בגראס מחזיקות שלוש משפחות דומיננטיות לצד חנויות זעירות ומשפחתיות, השמועה מספרת שיש 93 מותגים שונים (אני ספרתי פחות?)
המשפחה החזקה היא פרגונרד שהיא בעלת מספר רב של חנויות בעיר העתיקה וגם חנות מפעל בה ניתן לבקר וחנויות שונות.
שתי המשפחות השניות מחזיקות גם הן במפעלים בהם ניתן לבקר, רק שתצטרכו לנסוע בין 2-3 קילומטר ממרכז העיר כדי לבקר אותן.
חשוב להגיד שהנסיעה למרכז העיר וממנה די משמימה ומלאה בבתים צפופים שלא מחמיאים לעיר?
אבל העיר העתיקה כיפית ולגמרי אפשר לשלב בה טיול קצרצר.
חייבת להגיד שלצערי רב התיירים לא מגיעים לעיר העתיקה בגראס וחווים אותה כעיירה משעממת ומוזנחת.
במיוחד בשביל זה, החלטתי לעשות לכם סדר ולשלוח אתכם למקומות הנכונים.
התחילו את היום בסיור במפעל הבשמים של משפחת פרגונרד, הסיורים מתקיימים לאורך היום, אין צורך בהרשמה מראש והם נערכים באנגלית וצרפתית.
ספוילר, הסיור מכירתי ממש, הבשורות הנחמדות שאף אחד לא יכריח אתכם לקנות. מדובר בסיור חביב בו תצפו בתהליך הבקבוק והכנת הסבונים (אם תגיעו בימי שבת וראשון, אנשים לא יעבדו במפעל, לכן תוכלו לראות רק את המוצרים)
שימו לב, יש שני מפעלים של פרגונרד, אתם מחפשים את זה שבעיר העתיקה, נווטו לכאן:

Parfumerie Fragonard – The Historic Factory
משם אתם עולים במדרגות מהמפעל לעיר העתיקה (אם לא מצאתם, תשאלו בחנות הבשמים כשתסיימו את הסיור היכן נמצאת העליה לעיר העתיקה) והולכים לחנות הבוטיק של מותג שנקרא פלוריין, יש על המפעל פוסט בבלוג, מדובר בחנות של מפעל ממתקים של פעם שנמצא לא רחוק מגראס (בתגובה הראשונה אני מצרפת קישור, אם תרצו לנסוע עד למפעל עצמו) תוכלו לטעום מהמוצרים ולהצטייד בממתקים טעימים. שימו לב, חנות המפעל נמצאת בכפר אחר, אתם הולכים רק לחנות הממתקים שנמצאת בגראס נווטו לכאן:
Confiserie Florian Grasse
לאחר מכן תוכלו לבקר בקתדרלה, לטייל בסמטאות שמלאות בחנויות ממתקים, חנויות מזכרות ואיך לא, עוד המון חנויות ריחניות של בשמים שונים, חייבת להגיד שהילדים שלי הריחו כמעט את כל הבשמים וציינו שזאת היתה אטרקציה כיפית למרוח על עצמם קרמים ולהשפריץ על דפי בשמים כל מני סוגים של בשמים ולהריח אותם.
חובבי השוקולד יוכלו לקפוץ לחנות השוקולד שמזמינה לסיור קטן (אל תפתחו ציפיות, אבל זה בהחלט נחמד אם כבר מגיעים לאזור) נווטו לכאן:
Maison Duplanteur
בדרך חזרה לאוטו, ממש לפני המדרגות, שוכנות עוד חנות בשמים, של משפחת פרגונרד ובמעלה המדרגות של החנות, מסתתר מוזיאון התלבושות והתכשיטים הפרובנסיאלי של המשפחה. ביקור קצר בהיסטוריית הלבוש, לגמרי יהיה נחמד בשלב הזה, מה גם שהביקור חינמי?
נווטו לכאן:
2 rue Jean Ossola 06130 GRASSE +33 (0) 4 93 36 44
אז מה אתם אומרים? אתם הולכים להריח קצת בשמים בגראס?
תהנו ושיהיה לכם יום ריחני במיוחד


צרו איתנו קשר שנוכל להתאים לכם את הסיור שיעשה לכם WOW
סיור בעברית בפרובנס והרביירה הצרפתית המלצה

זה המקום להגיב

לקוחות מספרים

עוד מלא טיפים והמלצות שוות