סקי בפרובאנס- למה הצרפתים עושים סקי במחיר מוזל יותר

נורית גאון סיורים בפרובנס

נורית גאון, Wow provence 

זה מצב חירום, אני חוזרת, מצב חירום, תספקי מהר תשובה כדי שזה יראה אמין.
לא! אמרתי בנחרצות, אין סיכוי שיהיה לנו עץ חג מולד בבית כי אנחנו יהודים וחוצמזה אנחנו בחופשת סקי מחוץ לבית כל החג אמרתי ליואב.
הם לא היו מרוצים מהתשובה שלי.
אבל אני רוצה שפר נואל (סנטה) יביא לי מתנה ענה כמעט בבכי אופיר.
אבל פר נואל (סנטה) לא נותן מתנות לילדים יהודים, אבל אתה יודע שחנוכה זה החג הכי שווה שיש כי סבא חנוכה מגיע במיוחד על החנוכיה המעופפת שלו ומחלק מתנות לילדים יהודיים שלא גרים בארץ (השטות הזאת יצאה לי מהפה ברצינות??? חשבתי לעצמי)
באמת?! נצצו לבן ה 4 העיניים, איך הוא נראה סבא חנוכה? 
הוא מאוד מבוגר (יש מצב ששאבתי השראה מחג המולד) יש לו גלימה שמכוסה בסביבונים וסופגניות ויש לו חללית ענק משוכללת מלגו בצורת חנוכיה (בחיי שגם אני הופתעתי מהמהירות שהשטות הזאת יצאה לי מהפה)
ובלב חשבתי שהילד כבר חודש מכין כרטיסי ברכה לפר נואל וכותב לו מכתבים עם ציורים, זה ממש כמו שאיזה ילד נוצרי נמצא בארץ, חודש חופרים לו על חנוכה בגן, הוא עושה יצירות ומשתתף במסיבת חנוכה ובסוף לא מדליקים חנוכיה בבית (טוב נו, אני מודה שההשוואה לא ממש מתאימה אבל הבנתם את רוח הדברים)

וקצת התבאסתי שהחגים היהודים מסתכמים בניסו להרוג אותנו, הצלחנו לחיות, בואו נאכל! 
אני חושבת שעד שלא יצאתי מגבולות הארץ לא הבנתי כמה שיווק משקיעים כאן בחגים, הם עד כדי כך טובים בזה, שאפילו אני השתכנעתי שאם אני אהיה ילדה טובה ואשים גרב בסלון פר נואל (סנטה) יביא לי מתנה.

תקשיבו ילדים, אנחנו יהודים, אנחנו חוגגים את החגים היהודים, זה בסדר לכבד חגים אחרים ולהנות מהם, אבל אלו לא המנהגים שלנו אמרתי בנחרצות!

זה פחות הסתדר עם זה שחגגנו סילבסטר אתמול, אבל הילדים לא שמו לב לקונפליקט וזה הוכרז כערב הכי מוצלח בשנת 2018 עד עכשיו 

אז בואו נעשה סדר לגבי סקי:
הנופים המדהימים, מגוון המסלולים, הכפרים הקסומים, האוכל הנדיר, היין האיכותי והשלג הכי פוטוגני שיש, כל אלה הם סיבה טובה כדי לעשות את חופשת הסקי הבאה שלכם בפרובאנס שבצרפת.

אם יש סיבה לקנא בצרפתים, זה "הואקאנס" (חופשה) שלהם, החופש שלהם מקודש, הם יודעים לנצל אותו עד תם, הם משתמשים בתבונה בימי החופש שיש להם (30-45 יום בשנה) ועושים חופשות ארוכות, אחת מהן היא חופשת סקי, היא תהיה או בדצמבר או בפברואר. כמעט כל המשפחות שאנחנו חברים שלהם נעלמות לחופשה הזאת.

עשיתי סקי כמה פעמים בחיי, ואני יודעת שמדובר בחופשה מאוד יקרה ולא הצלחתי להבין איך כל החברים הצרפתיים שלי, עושים סקי עם הילדים שלהם כמה פעמים בשנה.
אז בררתי איך הם עושים את זה וחזרתי עם כל הסודות הכמוסים לחופשת סקי בפרובנס שלא תדרוש משכנתא.

אני מוציאה את מרכיב הטיסות מהמשוואה כי היום בעידן השמים הפתוחים מאוד קל למצוא טיסות במחירים מוזלים.

נתחיל מהסוף, מדובר בתחביב יקר, אבל יש מנעד די רחב של "יקר"
זאת לא חוכמה לחפש אתר סקי יוקרתי ומלון שווה לחופשת הסקי הבאה שלכם, החוכמה היא לחפש אתר סקי מעולה שהסקי פס במחיר שלא יכאיב מדי בכיס והלינה תהיה במרחק סביר ויחסית זולה.
בכל מקרה, בחופשות סקי כמעט ולא נמצאים במלון… כך שבמקרה הזה, מבחינת הצרפתים, הם לא יחפשו מלון 5 כוכבים ש"ישרוף" להם את הכסף, אלא יבחרו באופציה זולה כדי שיוכלו לנסוע כמה פעמים בשנה לחופשה כזאת.

בעונה הקודמת נסענו שלוש פעמים לסקי באזור פרובאנס ואני משתפת אתכם במקום אחד שהיינו ואני ממליצה עליו:

אתר סקי בשם Puy-Saint-Vincent האתר מגוון מאוד יש בו מסלולים החל מירוק עד שחור,

פיסגת האתר בגובה 2,750 מטר, ישנה ירידה אנכית לחובבי האקסטרים של 1,350 סה"כ באתר 75 ק"מ מסלולי גלישה בשלל צבעים. בלילה יש מסלול מואר, יש מזחלות שלג, אופנועי שלג, טיולי שלג ושלל אטרקציות שלג.
נהננו מאוד מאוד לגלוש בו!

סקי פס עלה לנו כ 30 יורו לאדם ותאמינו לי, ניצלנו כל יורו.
ישנו כ 20 דק' נסיעה באתר קמפינג עם בקתות נקיות ונעימות יש בהן חימום וגם אח עם עצים להסיק וצוות מהמם שעזר לנו לצאת מהבוץ כשהתחפרנו- זה המקום להגיד לכם להחנות רק! על האדמה הקשה או על החצץ, אל תפעילו שיקול דעת כמונו 🙂
שילמנו 60 יורו למשפחה של 5 אנשים לילה וחשוב שתדעו שיש אופציה להביא מצעים או לקבל בתוספת תשלום.

תשלום שגם חשוב לקחת בחשבון הוא ציוד הסקי והביגוד, אני ממליצה מאוד להיכנס לאפליקציה של גרופון ולחפש אופציות זולות לרכישת/השכרת ציוד, כאשר אנחנו היינו מצאנו דיל מעולה להשכרת ציוד דרך חברת intersport וכמובן בדקנו שיש סניף באתר.
את בגדי הסקי קנינו בdecathlon חליפות הילדים עלו כ 20 יורו לאחת.

היה חורף מוצלח ומרגש! .
תהנו בסקי הבא שלכם.
והנה אני קצת מצוננת בסקי, אבל עזבו את זה- תראו את המכנס סקי שלי :

נהנתם? שתפו אחרים או ספרו לי בתגובה, זה עושה לי נחת ולכם עור פנים חלק שיהיה יום קורסון

לקוחות מספרים

עוד מלא טיפים והמלצות שוות